CAN SIKINTINIZI GİDERECEK MOBİL OYUN TAVSİYESİ


Telefonda boş boş dolanırken canımızın çok sıkıldığı zamanlar yüklediğimiz oyunları oynarız ancak yüklediğimiz bu oyunlar canımızın sıkıntısını almak için yetmiyor. Canınızın sıkıntısını geçirebilecek oyunlar maalesef çok az ve zor bulunur. İşte bu yazımızda canınızın sıkıntısını geçirebileceğini düşündüğüm oyunlardan bahsedeceğim.
DİPNOT: Aşağıdaki oyunların hiçbiri reklama dayalı değildir kişisel tavsiyelere dayanmaktadır.

1-      Otobüs Simulator: Ultimate;
Simulator oyun severleri için önereceğim bu oyunda kendinize ait otobüs şirketinizi kurup, Türk yapımı olan bu oyunda Türkiye’de geçen haritalarla beraber şehirler arası yolculuk yapabileceğiniz oyun üzerinde ulusal radyoları dinleyebileceğiniz, işçi çalıştırıp istediğiniz zamanda kendiniz otobüs şoförlüğü yapabileceğiniz ve uzun yol severlerine kesinlikle tavsiye edebileceğim bu oyunda şehirler arası otobüs terminalleri satın alıp veya işçi çalıştırıp, otobüs satın alarak ve geliştirerek oyuna adeta bağımlı olacağınız bir oyundur benimde bizzat severek oynadığım bir oyundur kendisi.2-      Stick War: Legacy
Benimde bizzat bir zamanlar bağımlısı olduğum Stick War: Legacy oyunu çöp adamların savaştığı bölüm atladıkça gelişebileceğiniz ve yeni savaşçıların açıldığı bu oyun strateji oyunu severlerinin kesinlikle oynaması gereken bir oyundur. Oyunun hikayesi spoiler vermeden özet geçecek olursak çöp adamların dünyadaki tüm topraklara sahip olmasının savaşıdır sizin halkınız adalete ve güce inanırken düşman halklar cahiliye dönemindedir mesela putlara taparlar, kölelik sistemi vardır ve saymakla bitmeyen batıl inançları vardır. Hikaye modunu bitirdikten sonra strateji zekanızı konuşturabileceğiniz turnuva ve zombi modları vardır. Turnuva modunda bilgisayar rakiplerle kıyasıya bir mücadele içindesiniz sınırlı geliştirme limitleri bulunan bu modda doğru seçimi yapmak zorundasınız. Zombi modu ise aynı mantıkta işliyor bu modu diğer modlardan ayrı kılan ise bu modun sonu olmamasıdır yani ilerleyebildiğiniz kadar gün ilerlemelisiniz buda oyuna ayrı bir hava katıyor gittikçe zorlaşıyor ve doğru karakterler üzerinde doğru geliştirmeleri yapmak zorundasınız yoksa gece olunca zombiler sizi mahveder yeniden başlarsınız.3-      Fish Live
Balık beslemekten zevk alanlar için önereceğim bu oyun seviye atladıkça yeni balıklar satın alıp yeni akvaryum açabileceğiniz bu oyunda akvaryumunuzun bakımını, balıkların bakımını yapabileceğiniz güzel ve bir o kadar da hoş olan grafikleri ile hayalinizdeki akvaryumu oyun üzerinde uyarlayabilir balık besleyerek bakım yaparak canınızın sıkıntısını giderebilecek bir oyundur. Zaman geçtikçe balıklarınızı satarak daha güzel balıklar ve akvaryumunuzu daha güzel hale getirecek dekor ve arkaplanlar alarak oyununuza ayrı bir hava katabilirsiniz.


Evet arkadaşlar bu yazımızda sizlere telefon üzerinde vakit geçirebileceğiniz birbirinden hoş ve eğlenceli 3 oyundan bahsettim bu oyunlar ile canınızın sıkıntısını giderebilirsiniz. Ayrıca listede olmayan ancak sizin severek oynadığınız oyunları yorum bölümünden yazabilirsiniz böylece oyun sever arkadaşlara tavsiyede bulunabilirsiniz. Sonraki yazılarda görüşmek üzere takipte kalın.